Recenzja Samsung Galaxy S21

0
31
Samsung Galaxy S21

Już w styczniu, bieżącego roku, koreańska grupa Samsung Electronics, wypuszcza na rynek nowy model smartfona – Samsung Galaxy s21. Długo oczekiwanej premiery możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Czym zaskoczą najnowsze telefony? Przyjrzyjmy się dokładniej specyfikacji technicznej, walorom estetycznym i przewidywanym cenom.

Dostępne warianty Samsunga Galaxy S21

Smartfony będą dostępne w trzech różnych odsłonach – Galaxy s21 o przekątnej wyświetlacza 6,2 cala, Galaxy s21 Plus – 6,7 cala oraz Galaxy s21 Ultra, który będzie mógł poszczycić się wielkością 6,8 cala. Niezależnie od wybranego aparatu, wszystkie modele będą charakteryzowały się częstotliwością odświeżania 120 Hz oczywiście na super amoledzie.

Dane techniczne telefonów Samsung Galaxy S21

W zależności, od rodzaju rynku docelowego, w telefonach będą zainstalowane różne procesory. Do Stanów Zjednoczonych mają trafić urządzenia wyposażone w najnowszy Qualcomm Snapdragon 888, do Europy zaś Samsung Exynos 2100. Jeśli chodzi o modele Galaxy s21 oraz Galaxy s21 Plus, będą one pracować w systemie Android 11 z nakładką One Ul 3.1. Wspólną dla nich cechą ma być 8 GB pamięci RAM oraz dwie opcje pamięci wewnętrznej – 128 GB i 256 GB. Mówiąc o panelach ekranów, w obu telefonach, możemy liczyć na technologię FullHD+ Infinity – O Dynamic AMOLED. Zabezpieczone zostaną szkłem Gorilla Glass Victus. Trochę wcześniej do sieci trafiły informacje dotyczące modelu Galaxy s21 Ultra. Ten największy z proponowanych telefonów będzie charakteryzował się wyświetlaczem Dynamic Amoled 2X, posiadający rozdzielczość 1440 p+, będzie również chroniony szkłem Gorilla Glass Victus. Zwiększona została tu również pamięć do 12 GB RAM oraz opcje pamięci wewnętrznej do 128 GB, 256 GB lub 512 GB.

S21

Kwestia baterii w Galaxy S21

W zależności od modelu aparatu, różna będzie pojemność baterii. W wersji podstawowej Samsunga Galaxy s21 możemy liczyć na 4000 mAh, zaś w wersji Galaxy s21 Plus wyniesie ona 4800 mAh. Najbardziej rozbudowany model Galaxy s21 Ultra będzie mógł poszczycić się pojemnością 5000 mAh.
Ładowanie telefonów odbędzie się szybko i bezprzewodowo. Co ciekawe, firma Samsung, wzorując się na Apple' u, chce zaprzestać dołączania ładowarek do nowych urządzeń.

Wbudowany aparat

Jedną z ciekawszych cech nowych smartfonów Samsunga jest wbudowany aparat znajdujący się z tyłu telefonu, na specjalnie zaprojektowanej wyspie. Dla modeli Galaxy s21 oraz Galaxy s21 Plus, jest on potrójny, obejmuje główny obiektyw 12 MP, ultraszerokokątny 12 MP oraz telefoto 64 MP. Z przodu zaś, w górnej części ekranu, umieszczono aparat do robienia selfie o rozdzielczości 10 MP. W modelu Galaxy s21 Ultra, zainstalowano z tyłu aż 4 obiektywy – główny 108 MP, ultraszerokokątny 12 MP, telefoto 10 MP i superzoom 10 MP. Dodatkowo z przodu znajdziemy obiektyw charakteryzujący się rozdzielczością 40 Mpx. Dzięki tym rozwiązaniom, możemy robić zdjęcia o bardzo wysokiej jakości, nawet obiektom znajdującym się w oddali.

Walory estetyczne i kolorystyka aparatów S21

Telefony charakteryzują się bardzo ładnym i symetrycznym płaskim ekranem.
Twórcom udało się wyeliminować element tzw. „podbródka”, dzięki czemu jest lepsze wypełnienie panelu i całość ładniej się komponuje.
Wyspa obiektywów z tyłu aparatu jest dosyć widoczna. Jeśli chodzi o kolorystykę, wersję Galaxy s21 będzie można nabyć w kolorze szarym, białym, różowym i fioletowym, Galaxy s21 Plus w srebrnym, czarnym i fioletowym, a Galaxy s21 Ultra w czarnym oraz srebrnym.

Ceny Samsunga Galaxy S21

Jeśli chodzi o ceny aparatów, opublikowano już koreański cennik. Tak więc po przeliczeniu:
Samsung Galaxy S21 – KRW 990.000 (ok. 3366 zł)
Samsung Galaxy S21+ – KRW 1199.000 (ok. 4076 zł)
Samsung Galaxy S21 Ultra – KRW 1450.000 (ok.4930 zł)

Tanio zatem nie będzie, jednakże ceny te nie wyprzedzą modeli z serii Galaxy Note. Biorąc pod uwagę dane techniczne, telefon stanie się ciekawą pozycją w 2021 roku. Ceny wyświetlaczy za wymianę ekranu powinny plasować się w podobnym przedziale cenowym jak  poprzedni flagowy model Samsunga. Jednak jest to wielka niewiadoma. Ceny wyświetlaczy giganta elektroniki spadły, jeżeli popatrzymy przez pryzmat wartości smartfonów. Dodatkowo ekran w S21 będzie prawie płaski. Można postawić hipotezę, że cena będzie ta sama lub nawet niższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here