Szkło hartowane

0
189
Zabezpieczenie na ekran

Szkło hartowane na telefon, co warto wiedzieć?

W obecnych czasach telefonu komórkowego używamy bardzo często. To powoduje, że ekran szybko się rysuje, a gdy telefon upadnie i pęknie szybka, to wtedy rodzi się poważny problem, który generuje dość wysokie wydatki w serwisie telefonów.

Nie wszystkie telefony fabrycznie są wyposażone w zabezpieczenia w postaci solidnego szkła (np. Gorilla Glass). Ale w wielu przypadkach nawet one nie zdołają uratować ekranu przed rozbiciem lub dogłębnym porysowaniem.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup szkła hartowanego na smartfon. Dobrej jakości szkło hartowane jest bardziej twarde od folii, dlatego ochroni telefon przed uszkodzeniami fizycznymi, szczególnie rysami i zapewni najwyższy komfort obsługi. Hartowane szkło polecane jest osobom użytkującym swój sprzęt w trudnych warunkach. Zapewni również bezpieczne przechowywanie telefonu w torebkach czy też plecakach, gdzie sprzęt przemieszcza się wśród kluczy, portfela, długopisów itp.

W jaki sposób szkło hartowane chroni smartfon?

Szkło hartowane jest najpopularniejszą osłoną ekranu smartfona. Na taką „tarczę” decydują się użytkownicy prestiżowych i drogich urządzeń, ale tych tańszych również. Jak widać uniwersalność tego produktu, jest szeroko doceniana. Często się zdarza, że w momencie upadku telefonu, szkło hartowane amortyzuje uderzenie i ratuje telefon. W takim wypadku, przejmując energię kinetyczną uderzenia, chroni telefon, ale jednocześnie pęka. Dlatego warto zrozumieć, że pęknięte szkło hartowane to dobry objaw, bo „poświęciło się” na rzecz ekranu.

Szkło hartowane,  jako niezbędne akcesorium, jest szczególnie polecane osobom, które prowadzą aktywny i dynamiczny styl życia, zwiększający szansę, że telefon wypadnie się z kieszeni podczas aktywności fizycznej lub wysunie spod ucha wprost na chodnik.

Wymiana ekranu to koszt nawet kilkuset złotych. Do tego dochodzi cena usługi wymiany. Biorąc więc pod uwagę możliwe straty finansowe, zakup szkła hartowanego na telefon jest rozsądną decyzją, zwłaszcza że zapewnia dość łatwy montaż.

Czym faktycznie jest szkło hartowane?

Szkło hartowane jest kilkakrotnie bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła. Tego typu produkty mają zazwyczaj oznaczenie 9H wskazujące na to, że nie można ich zarysować ostrym narzędziem. Poszczególne informacje o stopniu twardości podaje się w skali Mohsa (z reguły stosowana jest do określania twardości minerałów np. diamentu, który posiada najwyższą twardość, czyli 10). Mówi o odporności na zarysowania materiałów twardszych przez materiały bardziej miękkie. Większość szkieł hartowanych, oferowanych  do ochrony telefonu, mają twardość 9H lub 8H.

Twardość to nie jest jedyne kryterium,

które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu. Na rynku oferowane są zarówno hartowane szkła uniwersalne, jak i dedykowane. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z modelami, które powinny (przynajmniej teoretycznie) pasować do każdego sprzętu. Wystarczy jedynie dobrać szkło pod względem rozmiaru, a więc przekątnej ekranu, jaką jest w stanie pokryć. Czasem jednak pojawia się konieczność obcięcia szkła.

Pod tym względem lepiej sprawdza się dedykowane szkło hartowane. Jest ono bowiem dostosowywane do konkretnych modeli smartfonów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że aplikacja szybki do telefonu nie będzie stanowiła żadnego problemu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here