Wyświetlacze w Sony – Jakość Bravia zachwyca od lat

0
232

Każdy producent urządzeń mobilnych tak projektuje swoje urządzenia, by były wyjątkowe. Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy, zawsze jest ekran. Jak wygląda wyświetlacz w Sony?

Sony nie idzie za duchem czasu i niestety stosuje w swoich urządzeniach dość duże ramki. Porównajmy sobie, chociażby Sony Xperia XZ2 i Huawei P20. Szczególnie duża dolna ramka rzuca się w oczy. Być może nieatrakcyjny design jest jednym z powodów ciągłego spadku sprzedaży smartfonów Sony. Trzeba jednak pamiętać, że cienkie ramki i coraz smuklejsze telefony, przez swoją delikatność, są bardziej podatne na uszkodzenia, co może skutkować koniecznością wymiany szybki, która się zbije.

Co rzeczywiście oferuje wyświetlacz w Sony?

Duże ramki nie przeszkadzają jednak w tym, by nie czerpać przyjemności z korzystania ze smartfonów Xperia. We wspomnianym modelu ZX2 zastosowano duży wyświetlacz Sony HDR (High Dynamic Range) o wyjątkowym kontraście, żywych kolorach i świetnej ostrości. Wibracje generowane przez system Dynamic Vibration sprawią, że akcję filmu czuje się na dłoni. Dodatkowo w Xperia XZ2 wykorzystuje się technologię znaną z telewizorów Sony BRAVIA, aby podwyższać jakość obrazu do standardu High Dynamic Range. Smartfon ten posiada też skierowane do przodu głośniki, które obsługują technologię dźwięku przestrzennego S-Force Front i są najgłośniejszymi dotychczas zastosowanymi w smartfonach Xperia. Takie rozwiązania pozwalają na oglądanie materiałów wideo w większym gronie.

Aspekty audiowizualne poza wyświetlaczem w Sony

Od 2017 roku na rynku królują smartfony z ekranami o proporcjach 18:9. Świetnym przykładem jest LG G6 lub smartfony Samsunga. Jednak przedstawiciele Sony oświadczyli, że nie są zainteresowani takim rozwiązaniem. Dyrektor marketingu Sony, Don Mesa, mówi, że japoński producent w najbliższym czasie nie ma zamiaru wprowadzać ekranów 2:1. Dlaczego? Trzeba pamiętać, że Sony to nie tylko smarfotny, ale też ogromne Sony Pictures, który dostarcza na rynek kasowe produkcje filmowe. Firma nie chce, by jej filmy były wyświetlane na wyświetlaczach sony z czarnymi paskami po bokach.

Tak więc zamiast zmian w proporcjach obrazu, można liczyć na wyższą jakość dźwięku, np. poprzez stosowanie technologii HDR. Mimo to gołym okiem widać, że choć Sony zredukowało ramki, bo bokach swoich urządzeń, to wciąż mają do rozwiązania problem z przestrzenią nad i pod wyświetlaczem.

Jeśli Twój wyświetlacz w Sony nie funkcjonuje poprawnie, warto zastanowić się nad wymianą ekranu w popularnym serwisie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here