WYŚWIETLACZE W SMARTFONACH XIAOMI – NAPRAWA XIAOMI

0
52

Każdy producent smartfonów na świecie próbuje przegonić konkurencję, wprowadzając coraz to nowsze nowinki technologiczne do swoich urządzeń. Przy pierwszym kontakcie ze smartfonem w oczy rzuca się wyświetlacz. Jakie stosuje chiński producent w swoich najpopularniejszych modelach? Czy naprawa ekranu Xiaomi jest droga?

Technologie wyświetlaczy – naprawa Xiaomi

Być może Xiaomi nie jest pionierem w dziedzinie technologii, jednak nikt nie zaprzeczy temu, że nawet tym największym światowym markom depcze po piętach. Flagowiec z 2016 roku, Xiaomi Mi Note 2 to pierwsze urządzenie chińskiego producenta z zakrzywionym na krawędziach ekranem, podobnie jak w Samsung Galaxy S7 Edge. Posiada duży, 5,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD. 25 października 2016 roku zaprezentowano również drugi flagowy smartfon marki, Xiaomi Mi Mix. Wyróżnia się on ekranem, który pokrywa aż 91,3% przedniego panelu, gdzie iPhone 7 Plus tylko 67,7%. 6,4-calowy wyświetlacz Mi Mix o proporcjach 17:9 już wtedy nie były nowością, bowiem już wcześniej zastosował je Sharp w swoim modelu Aquos. Jednak nie zdobyły one nigdy popularności. Naprawa tego typu Xiaomi, nie jest prosta.

Wyświetlacze w starszych modelach – naprawa Xiaomi

Xiaomi Mi 6 z 2017 roku wyposażony został w 5,2-calowy wyświetlacz Full HD LCD. W tamtym czasie inni producenci stosowali wyświetlacze organiczne. Jak na dość drogi jak na Xiaomi smartfon, bo w cenie ok. 2 tysięcy złotych, to zdecydowanie za mało. W tej cenie można było nabyć na przykład LG G6, który prezentował się zdecydowanie lepiej. Xiaomi Mi A1 również z 2017 roku był o wiele bardziej dopracowany. 5,5-calowy wyświetlacz IPS sprawdza się dobrze nawet słoneczny dzień.

Wyświetlacz w popularnym Redmi 4 – naprawa Xiaomi

A co z popularnym modelem Xiaomi Redmi 4? Budżetowy telefon został wyposażony w przyzwoity, 5-calowy wyświetlacz z matrycą IPS. Dobre kąty widzenia i dobra czytelność w świetle słonecznym to kolejne plusy, a dodatkowo automatycznie przystosowuje do warunków jasność ekranu. Chiński producent stawia na bardzo dobrą jakość w przyzwoitej cenie, dlatego nie szaleje ze wdrażaniem nowinek technologicznych. Trzeba natomiast podkreślić, że wszystkie wyprodukowane smartfony może nie wyróżniają się wzornictwem, ale są solidne i zadowolą niejednego użytkownika. Naprawa Xiaomi jest tania. Serwis telefonów, SmartSerwis24 naprawi każdy wyświetlacz w Xiaomi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here