Wyświetlacz w Huawei – dlaczego użytkownicy są zachwyceni

0
58

Smartfony chińskiego producenta Huawei są w Polsce niezwykle popularne. Oferują one świetną jakość w różnych przedziałach cenowych. Każdy wyświetlacz w Huawei wpisuje się w powyższe stwierdzenie. Czym te telefony zaskarbiły sobie sympatię użytkowników?

Niedawno świat obiegła informacja, że najnowszy, składany smartfon Huawei ma otrzymać wyświetlacz o przekątnej 8 cali. Najprawdopodobniej zostanie przedstawiony światu już tej jesieni. Urządzenie powstaje przy współpracy chińskiego producenta ekranów BOE. To właśnie wyświetlacze zachwycają miłośników marki Huawei. Przez długi czas producent zaopatrywał się w wyświetlacze OLED u LG. Mówi się natomiast, że w tym roku Huawei złożyło zamówienie u Samsunga na wyświetlacze AMOLED. Panele o przekątnej powyżej 6,9 cala mają być dostępne w najnowszych urządzeniach chińskiego producenta, ale co ciekawe, nie będą zakrzywione, a więc wymiana szybki będzie prosta.

Wyświetlacz w Huawei – wcześniejsze modele

Czym do tej pory wyróżniały się wyświetlacze w Huawei? Model P10 Huawei wyposażył w 5,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Dzięki wysokiemu poziomowi jasności świetnie sprawdza się nawet w bardzo słoneczny dzień. Inny flagowiec, Huawei P9 również posiada duży, 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x1080 pikseli. Być może w porównaniu z flagowcami konkurentów takie rozwiązanie może wydawać się słabe. Jednak dzięki temu, że Huawei nie posiada własnego rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, całe urządzenie pobiera mniej energii i działa dłużej. Dodatkowo model ten został wyposażony w funkcję Always On, to znaczy, że na wyświetlaczu cały czas będzie widoczna godzina i inne ważne informacje. Huawei stosuje też technologię haptyczną, co oznacza, że pod względem możliwości, wyświetlacze chińskiego producenta wyprzedzają inne ekrany.

Wyświetlacz w Huawei P20 Pro

Z drugiej strony flagowy model z 2018 roku, Huawei P20 Pro posiada 6,1-calowy wyświetlacz AMOLED o wydłużonych proporcjach 18,7:9. Wyróżnia się głęboką czernią, znakomitymi kątami widzenia oraz bardzo wysokim kontrastem, dzięki czemu jakość obrazu jest bardzo dobra. Co ciekawe, model ten posiada wcięcie, tak zwany notch. Jeśli komuś ono przeszkadza, da się je wyrównać. Interfejs pozwala na dorobienie u góry czarnego paska, który wygląda po prostu jak szersza ramka. Każdy wyświetlacz Huawei można łatwo i szybko wymienić w naszym serwisie telefonów SmartSerwis24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here