Wyświetlacz Samsung, czyli Amoled i Super Amoled

0
59

Uważane za jedne z najlepszych wyświetlaczy na rynku, stosowane przez największego konkurenta Apple. Przed Wami wyświetlacz Samsung Amoled i Super Amoled.

Używane od 2008 roku, wyświetlacze Samsung AMOLED charakteryzują się lepszą jakością obrazu niż w wyświetlaczach OLED. Stosowane głównie w urządzeniach z systemem operacyjnym Android, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii i dłuższej żywotności. Jak to się dzieje?

Wyświetlacze te zostały zaopatrzone w aktywną matrycę, w której każdy piksel jest aktywowany bezpośrednio. Dzięki temu każdy z nich włącza się i wyłącza trzy razy szybciej niż w wyświetlaczu OLED. Dla użytkowników najważniejsze są jednak świetne wrażenia wizualne, których ekran dostarcza. Ponadto szeroki kąt widzenia, szybszy czas reakcji, nieskończony kontrast i nasycone kolory.

Pierwszy smartfon posiadający wyświetlacz Samsung AMOLED

Z racji tego, że AMOLED ma wielu zwolenników, technologia ciągle się rozwija. Tak 14 lutego 2010 Samsung zaprezentował telefon Samsung Wave z wyświetlaczem Super AMOLED. Pozwolił on na połączenie panelu dotykowego ze szkłem pokrywającym wyświetlacz Samsung AMOLED. Dodatkowo zmniejszył jeszcze o 20% zużycie energii, rozjaśnił ekran o 20% oraz zmniejszył odbicie światła słonecznego o 80%. Następnie w lutym 2011 roku pojawił się Super AMOLED Plus, który jeszcze bardziej rozjaśnił ekran i zmniejszył pobór energii, a jego obraz jest lepszy, o mniejszej ziarnistości. To sprawia, że wymiana szybki może być bardzo trudna.

Gdzie pojawił się wyświetlacz Samsung Super AMOLED Plus?

Wyświetlacze Super AMOLED Plus Samsung zastosował między innymi w Samsung Galaxy SII. Firma nie poprzestała rozwijać technologii i tak oto pojawił się wyświetlacz Super AMOLED HD. Po raz pierwszy firma zastosowała go w Samsung Galaxy Note w 5.3″ wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości 1280 × 800. Kolejno udoskonalano: Super Amoled Full HD, Super AMOLED Infinity Display oraz Super AMOLED WQXGA.
Decydując się na zakup smartfona z konkretnym wyświetlaczem, warto zastanowić się, czy telefon będzie używany w głównej mierze na dworze, czy będą oglądane na nim materiały wideo, a może czy będzie służył nam do gier i dopiero wtedy wybrać odpowiedni rodzaj ekranu. Jeśli Twój wyświetlacz Samsung AMOLED uległ uszkodzeniu, warto skorzystać z usług renomowanego serwisu online i wymienić ekran.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here