Wymiana wyświetlacza LCD w autoryzowanym serwisie Huawei

0
152

Oddając smartfon do autoryzowanego serwisu, liczymy na szybkie pozbycie się wady lub uszkodzenia. W przypadku smartfonów marki Huawei możemy liczyć, że wymiana wyświetlacza, nie jest jedyną dostępną opcją, jaką nam zasugerują. O co chodzi?

Jako przykład weźmy model Huawei P8. Uszkodzony wyświetlacz albo utrudnia albo całkowicie uniemożliwia korzystanie ze smartfona. Po namyśle, czy warto ograniczyć koszty i samodzielnie wykonać naprawę, decydujemy się na oddanie smartfona do autoryzowanego serwisu. Tam na rozpatrzenie reklamacji jest aż 14 dni. O tym czasie, zapewne dowiemy się, że wyświetlacz nie zostanie wymieniony w ramach gwarancji. Dlaczego? Otóż w punkcie 4 regulaminu Huawei Polska, wyraźnie jest napisane, że „gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z: (…) 2) uszkodzeń mechanicznych oraz niewłaściwego użytkowania, zaniedbania oraz wypadków i zdarzeń losowych niezależnie od ich przyczyny”. Nie chcąc tracić czasu, i tak decydujemy się na naprawę w autoryzowanym serwisie, ale już odpłatną.

Wymiana wyświetlacza a bateria

Użytkownicy raczej nie wiedzą, albo nie przywiązują do tego wagi, że bateria w smartfonach Huawei jest bardzo mocno przyklejona do korpusu. Żeby ją wyjąć, trzeba mocno ją nagrzewać, a następnie otwierakiem lub nawet skalpelem próbować ją wyjąć. Te wszystkie działania nieodpowiednio wykonane mogą doprowadzić do jej uszkodzenia lub pogorszenia jej właściwości. W autoryzowanych serwisach używają tylko i wyłącznie oryginalnych części wymiennych. Oryginalny moduł do wyświetlacza Huawei P8 i nie tylko tego, posiada już nową baterię. Gdzie pojawia się problem? Otóż wymiana samego wyświetlacza jest tańsza. Jeśli wymienimy wyświetlacz razem z baterią, wzrasta nam koszt naprawy telefonu. Często dzieje się to bez świadomości klienta.

Czy taka wymiana wyświetlacza jest opłacalna?

Z jednej strony to dobre rozwiązanie. Oprócz nowego ekranu mamy całkiem nową baterię, która na pewno na dłużej będzie dostarczała energii niż stara. Z drugiej jednak strony, można skorzystać z usług serwisu pogwarancyjnego/ nieautoryzowanego, który może wymienić wyświetlacz bez dodatkowego narażania na koszty w postaci wymiany baterii. W serwisach pracują profesjonaliści, którzy nie doprowadzą do uszkodzenia akumulatorka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here