W jakich modelach smartfonów wymiana wyświetlacza LCD jest opłacalna?

0
148

Wyświetlacz LCD – jego wymiana w smartfonie może być bardzo problematyczna i droga. Niestety zbite lub pęknięte ekranu, to wciąż zmora wszystkich użytkowników tych urządzeń. Można temu zapobiec zakupując szkła hartowane chroniące wyświetlacz. Często jednak telefon upada w niefortunny sposób, wtedy nawet szkło nie jest w stanie pomóc. Co, więc zrobić z rozbitym ekranem? Lepiej oddać go do serwisu autoryzowanego czy nieautoryzowanego?

Gdzie oddać smartfon z rozbitym ekranem? Wszystko zależy od producenta i modelu smartfona. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że serwisy autoryzowane, mimo że z pewnością są bezpieczniejsze, są również bardzo drogie. Bardzo często wymiana ekranu kosztuje tyle samo, co nowe urządzenie. W przypadku urządzeń firmy Apple nie ma znaczącej różnicy, w jakości usług oferowanych przez serwisy autoryzowane oraz te nieautoryzowane. Jedyna różnica to koszty, które przyjdzie ponieść użytkownikowi po naprawie. IPhone to drogi smartfon tak jak jego wyświetlacze LCD. Podczas wymiany każdy będzie się zastanawiał, czy nie lepiej zmienić telefon. Warto, więc skorzystać z usług serwisów nieautoryzowanych.

Wyświetlacz LCD u pozostałych producentów

Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli chodzi, o smartfony firmy Samsung. Sam wyświetlacz LCD jest bardzo drogi, a jakość usług tych dwóch serwisów jest porównywalna. Mimo, że bardzo często modele tego producenta posiadają zakrzywiony ekran, tak zwany „EDGE”, który może być problematyczny podczas wymiany, serwisy nieautoryzowane bardzo dobrze sobie z nim radzą, więc mając na uwadze koszty, lepszym wyborem jest właśnie ten serwis telefonów .

Smartfony firmy Sony są bardzo drogie w serwisowaniu w serwisie autoryzowanym, więc korzystniejsza jest wymiana urządzenia lub skorzystanie z serwisów nieautoryzowanych. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku smartfonów Xiaomi. Tutaj jednak problemem jest dostępność autoryzowanych serwisów w Polsce. Smartfony chińskiej marki Huawei to już całkiem inna strona medalu. Modele nowsze to przewaga serwisów autoryzowanych, które często wymieniają wyświetlacze LCD w ramach gwarancji, niestety starsze modele takiej gwarancji nie posiadają, więc sprawa wygląda zgoła inaczej.

Co z wyświetlaczami AMOLED?

Jednak modele smartfonów tych producentów posiadają też wyświetlacze Amoled, których zamienniki są bardzo drogie i cienkie. Nieautoryzowane serwisy mogą, więc mieć pewne problemy z ich wymianą, jak również jakością wyświetlaczy. Mimo drogich usług serwisów autoryzowanych, w tym przypadku jest to rozsądniejszy wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here