Ewolucja – zakrzywione ekrany w Samsung

0
104

Samsung Galaxy S6 Edge. To właśnie w tym modelu nastąpiła ekranowa rewolucja i głównie z nim użytkownicy kojarzą zaokrąglone wyświetlacze. Zakrzywione ekrany pojawiły się jednak wcześniej.

Już w 2013 roku Samsung zaprezentował model Samsung Galaxy Round z zakrzywionym ekranem Super Amoled. Być może klienci czekali na giętki wyświetlacz, jednak wklęsły ekran z lekkim zakrzywieniem był rewolucyjnym urządzeniem na rynku smartfonów.

Kolejny, 2014 rok stał się przełomowy dla zakrzywionych wyświetlaczy. Najpierw pojawił się Samsung Galaxy Note Edge z 5,6-calowym ekranem krawędziowym Amoled, czyli zaokrąglonym tylko z jednej strony. Niecodzienne wzornictwo i świetne parametry zachwyciły klientów. Samsung, idąc za ciosem, przedstawił model Galaxy S6 Edge. Był to pierwszy smartfon na rynku z zakrzywionym wyświetlaczem po obu bokach. O ile w 2015 roku był to głównie element wizualny, z niewielką funkcjonalnością, każdy kolejny model jest bardziej zaawansowany. Użytkownicy, którzy raz wypróbowali zaokrąglony wyświetlacz, nie chcą wracać do tradycyjnego. To spowodowało też zmiany w wielu serwisach, które musiały przygotować się na naprawę ekranu, który jest zakrzywiony.

Jak zakrzywione ekrany rozwinęły skrzydła

W pierwszych modelach na krawędzi telefony były wyświetlane czas, pogoda, kontrolka muzyczna. Urządzenie pokazywało, że ktoś dzwoni, kiedy smartfon leżał na ekranie. Co więcej, technologia na tyle się przyjęła, że flagowce z serii Galaxy S8 zostały wyprodukowane jedynie w wersji z zakrzywionymi ekranami. Dzięki zakrzywionym bokom wydaje się, że ekran zajmuje całą przednią stronę i nie posiada ramek. Wyświetlacz o przekątnej 5,7 czy 6,2 cali wcale nie wydaje się nienaturalnie duży.
W najnowszych modelach dzięki zakrzywionemu ekranowi można poszerzyć pasek boczny, a model Samsung Galaxy S9 został uznany przez specjalistów z DisplayMate za smartfon z najlepszym wyświetlaczem, jaki kiedykolwiek testowano. Wyświetlacz Infinity, niemal bez ramek nie rozprasza uwagi, a obraz wydaje się być bezgraniczny.

Podsumowanie technologii zagiętych wyświetlaczy

To, czy funkcjonalność zaokrąglonych boków jest wystarczająca, musicie sami ocenić, bez wątpienia taki smartfon wygląda estetycznie i designersko, a oglądanie materiałów wideo ma zupełnie inny wymiar niż w smartfonach z tradycyjnym wyświetlaczem. Jeśli Twój smartfon ma problem z zagiętym wyświetlaczem, warto sprawdzić, w jaki sposób może pomóc SmartSerwis24 – serwis telefonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here