Ewolucja wyświetlaczy iPhona w porównaniu do wyświetlaczy Samsung

0
54

Jak wyglądała ewolucja wyświetlaczy w kolejnych modelach giganta z Cuertino w porównaniu do swojego największego konkurenta? Oto krótka historia rywalizacji producentów.

Od kiedy w 2007 roku pojawił się pierwszy smartfon Apple, iPhone 2G, wyświetlacze przeszły długą drogę do prawie doskonałości. Producent z Cupertino postawił jednak na powolną ewolucję, natomiast konkurencyjny Samsung na rewolucję.

Nie od dziś wiadomo, że wyświetlacze Apple znacznie wolniej wprowadzało zmiany do swoich smartfonów. IPhone 2G z 2007 roku posiadał 3,5 calowy, ciekłokrystaliczny wyświetlacz Multi-touch, pozbawiony klawiatury, a posiadający jedynie przycisk Home. Kolejne modele 3G i 3GS, które pojawiły się na rynku kolejno w 2008 i w 2009 roku. Choć względem poprzedniego miały lepsze parametry, posiadały dokładnie taki sam wyświetlacz jak model 2G. W międzyczasie w 2009 roku na rynek wszedł Samsung ze swoim pierwszym dotykowym smartfonem SCH-W850, który również posiadał 3,5 wyświetlacz, ale w technologii Amoled. Dokładnie rok później pojawił się Samsung Galaxy S z aż 4 calowym wyświetlaczem Super Amoled. Apple natomiast dopiero w 2010 zaprezentował swój iPhone 4, w którym dalszym ciągu nie zmienił rozdzielczości. Świetny wyświetlacz Retina był nie do dogonienia przez konkurencję. W 2011 roku Apple nie zaskoczyło klientów nowym wyświetlaczem, a następny model iPhone 4s, zmienił się jedynie wewnątrz.

Rewolucja wyświetlaczy na rynku

Maj 2012 roku należał do Samsunga, który zaprezentował model Galaxy SIII z 4,8 calowym wyświetlaczem HD Super Amoled. Jednak Apple we wrześniu tego samego roku zaprezentował swój najnowszy model iPhone 5 w powiększonym do 4 cali ekranem. Samsung, który stał się dużym udziałowcem rynku telefonów komórkowych nie zwalniał tempa i w 2013 roku zaprezentował dwa smartfony. W kwietniu 5 calowy Samsung Galaxy S4 z wyświetlaczem Full HD Super Amoled, natomiast we wrześniu rewolucyjny z ogromnym 5,7 calowym ekranem Samsung Galaxy Note 3. Apple odpowiedziało we wrześniu 2014 roku, wypuszczając jeden z najlepiej sprzedających się w historii branży smartfon. IPhone 6 z w końcu większym, 4,7 calowym IPS LCD wyświetlaczem, oraz iPhone 6 Plus z ekranem 5,5 calowym. Kolejne modele 7 i 7 Plus nie przyniosły żadnych nowości, a dopiero iPhone 8 , 8 Plus oraz iPhone X z 2017 roku zmieniły wyświetlacze w iPhone na ekrany OLED.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here