Czy opłaca nam się wymieniać wyświetlacz w telefonie?

0
113

Czasem przez nieuwagę zdarzy się, iż telefon nam upadnie. Może również nastąpić taka sytuacja, że zrzucimy coś na telefon i uszkodzimy wyświetlacz. Czy w takiej sytuacji, opłaca nam się wymieniać wyświetlacz w naszym smartfonie?

Nasze urządzenia są oczywiście bardzo wytrzymałe. Mają bowiem wbudowane szkło hartowane lub sami możemy je zakupić. Jednak nie zawsze jest tak, iż szkło radzi sobie z każdym upadkiem czy też ciężarem, który na nie spadnie. Pęknięta szybka natomiast jest problemem i to sporym. Czy jesteśmy w stanie szybko go rozwiązać? Oczywiście, że tak!

Wymieniać wyświetlacz samodzielnie

Z jednej strony, możemy próbować wymieniać wyświetlacz samodzielnie. W internecie roi się od poradników, które na tysiące sposobów pokazują, jak wymienić wyświetlacz w danym urządzeniu. Nie jest to jednak łatwa i przyjemna operacja. Często wymaga to od nas precyzji i odpowiednich narzędzi. Przyda się również sporo wolnego czasu i samozaparcia. W końcu nie każdy potrafi od razu wymieniać wyświetlacz w telefonie. Dodatkowym atutem, będzie obycie na rynku części zamiennych, gdyż trzeba uważać na tandetne zamienniki, które mogą tylko uszkodzić nasz telefon. Bez pewnej jakości części lepiej nie próbować samodzielnej naprawy. Nawet doświadczenie nie pomoże w takiej sytuacji.

Wymieniać wyświetlacz w serwisie telefonów

Z drugiej strony, możemy udać się do serwisu telefonów, do punktu napraw. Tam na samym początku zostanie nam podana wycena, ile taka usługa będzie nas kosztowała. Oczywiście nie są to tanie rzeczy i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Jeśli jednak mamy nowy i porządny telefon, taka naprawa zawsze będzie nam się opłacała. Wymiana wyświetlacza zazwyczaj odbywa się dość szybko, dlatego nie stracimy naszego telefonu na dłuższy okres czasu. Zostanie ona wymieniona tak, iż nie będzie widać żadnej różnicy. Oczywiście w takich punktach wszystko wymienia się na oryginalne i porządnej jakości wyświetlacze. Serwis dba przy tym o konkurencyjność cen, aby naprawa wyświetlacza w nawet budżetowym smartfonie, była opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here