CZY DODATKOWE UBEZPIECZENIE WYŚWIETLACZA LCD MA SENS? SERWIS TELEFONÓW KATOWICE

0
53

Bardzo wiele operatorów, jak i sklepów oferuje za pewną opłatą dodatkowe ubezpieczenie wyświetlacza LCD. Dzięki niemu nawet po rozbiciu ekranu mamy prawo oddać telefon do naprawy, gdzie wyświetlacz zostanie wymieniony. Jednak roczny koszt takiego ubezpieczenia w przypadku drogich telefonów jest ogromny. Czy, więc tego typu ubezpieczenie wyświetlacza ma sens, w dobie najnowszych generacji szkieł ochronnych? Znany serwis telefonów Katowice odpowiada!

Dwa aspekty ochrony wyświetlacza – serwis telefonów Katowice

Zdania będą prawdopodobnie podzielone. Wszystko zależy od kosztów telefonu oraz grubości portfela klienta. Podczas zakupu modeli kosztujących w granicach trzech lub czterech tysięcy złotych ubezpieczenie wyświetlacza może mieć sens, gdyż jego brak i ewentualne rozbicie ekranu może słono kosztować. Bardzo często są to koszty, które opiewają na sumę tysiąca złotych, a czasem nawet więcej – odpowiada serwis telefonów Katowice. Jednak najnowsze ochrony wyświetlacza, jak na przykład szkło Gorilla Glass 5, cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na upadki. Szkło te stosowane jest w ostatnich modelach telefonów. Sam wyświetlacz można dodatkowo zabezpieczyć szkłem hartowanym, którego koszt to około 50 złotych. Po jego rozbiciu po prostu wymienić szkło na nowe.

Co w przypadku tańszych modeli? – serwis telefonów Katowice

Sprawa wygląda bardzo podobnie w przypadku tańszych modeli telefonów, chociaż tutaj wydaje się, że dodatkowe ubezpieczenie mija się z celem. Przede wszystkim, dlatego że tego typu ubezpieczenie może kosztować tyle, co samo urządzenie. Ale znów pojawia się problem, ponieważ także za wymianę uszkodzonego wyświetlacza trzeba sporo zapłacić. Wydaje się, że znów najlepszym problemem byłoby szkło ochronne, szczególnie, że starsze lub tańsze modele telefonów nie posiadają tak odpornych na uszkodzenia szkieł. Bardzo często są to Gorilla Glass 2 lub 3, które nie mogą równać się do wytrzymałości piątej generacji. Serwis telefonów Katowice, SmartSerwis24 posiada rozbudowaną gamę szkieł i folii ochronnych do smartfona.

Serwis telefonów Katowice – ostateczny werdykt

Ciężko stwierdzić czy zakup dodatkowego ubezpieczenia na wyświetlacz jest dobrą opcją. Z jednej strony jest to wybór drogi, z drugiej jednak użytkownik otrzymuje całkiem nowy ekran. Pozostaje także kwestia szkła hartowanego, które nawet w przypadku ubezpieczenia wyświetlacza warto zakupić. Ważne jednak, aby o sam wyświetlacz dbać, ponieważ jest to najdelikatniejsza część urządzenia mobilnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here